10 – 11 липня проведено тренінг для Прибужанівської громади на тему : «Гендерно-орієнтоване бюджетування»

Дата: 03.08.2017 22:27

Національний Демократичний Інститут (НДІ) є одним із виконавчих партнерів Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)».

Мета діяльності НДІ – підвищення рівня залучення жінок у процеси прийняття рішень та громадське життя в цілому. В рамках Програми DOBRE НДІ має декілька напрямків роботи, а саме: навчання місцевих лідерів з питань ґендерної-орієнтованого бюджетування (ҐОБ), проведення тренінгів для жінок з розвитку лідерських навичок, підвищення громадського розуміння переваг політичної участі  жінок, розбудова міжпартійної та міжсекторальної мережі жінок-лідерок.

Ґендерно-орієнтоване бюджетування є одним із способів, за допомогою якого місцева влада може краще розуміти потреби громадян та надавати ефективні послуги, спрямовані на вирішення цих потреб.

Метою застосування інструменту ҐОБ є збільшення можливостей громадян брати участь у місцевому плануванні та формуванні бюджетів, а також збільшення ефективності використання бюджетних коштів, яке відповідатиме реальним потребам громади.

10 – 11 липня проведено тренінг для  Прибужанівської  громади  на тему : «Гендерно-орієнтоване бюджетування».

Захід проводили тренери проекту NDI Дмитрук Наталія та Чермошенцева Наталія.

Приймали участь представники  управління  ОТГ, т.в.о. старост сел ОТГ,  керівники структурних підрозділів та депутати сільської   ради.

Під час практичної частини тренери детально розповіли та обговорили наступні модулі:

1.Розподіл повноважень та визначення пріоритетів різних груп населення громади. Можливості громад у забезпечені рівності жінок і чоловіків;

2.Місцеві бюджети для врахування інтересів та потреб жителів громад. Можливості впливу жінок і чоловіків на формування місцевих бюджетів.;

3.Включення гендерних питань у місцеві програми, проекти та бюджет.;

4.Гендерно-орієнтоване бюджетування та його переваги для громади.

По завершенню заходу учасники подякували за проведений майтер-класс, а також  за отриманні практичні і теоретичні знання.

Захід проведено  у рамках Програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність"(DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).