A A A K K K
для людей із порушенням зору
Прибужанівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Історична довідка

Історія села Прибужани

Дата утворення: II пол. ХVІІІ ст. Районний центр: м.Вознесенськ Територія: 85,57 кв.м Населення: 1616 чол.

Історична довідка

За три кілометри на південь від м.Вознесенська, на правому березі річки Південний Буг розташовані Прибужани (до 1946 року - Кантакузенка).

Прибужани засновані в II пол. ХVІІІ ст. на землях, подарованих царським урядом молдавським боярам.

Містечко Кантакузенка в 1791 р. отримало цю назву по імені свого засновника - князя Миколи Родіоновича Кантакузена, який був з роду молдавських бояр.

Отримавши землі за службу під час війни з Турцією, Микола Родіонович почав будівництво свого маєтку, одночасно заклав фундаменти будинку та Іоанно-Предтеченської церкви. У 1986 році церкву було зруйновано. Вона не дожила до свого 200-річчя всього 7 років.

У районі села були виявлені сліди поселень бронзової епохи (II тисячоліття до н.е.), а на одному з курганів знайдено кам'яну скульптуру кочівника Х-ХІІ ст. н.е.).

Радянська влада в селі була встановлена в січні 1918 року.

Перша сільська рада була заснована в 1936 році. Головою її був Яковлєв П.І. З 1920 року виникли партійні та комсомольські осередки. Через два роки тут було створено машинно-тракторну станцію. У ці ж роки був організований колгосп ім.Воровського. За післявоєнні роки побудовано п'ять корівників, вівчарня, зерносклади, приміщення комбінату побутового обслуговування. 32 працівники села нагороджено орденами й медалями, у їх числі керуючий відділком В.О.Кочегура, механізатор І.М.Марфенко, ланкова Т.Г.Молдованова - орденом Трудового Червоного Прапора. Голову виконкому Прибужанської сільської ради М.Д.Онощенка відзначено орденом Жовтневої революції.

На території села містилася центральна садиба колгоспу ім. Синякова, яка мала 9702 га орної землі. Тут вирощували озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу, а з технічних культур - соняшник. Розвивалося тваринництво м'ясомолочного напрямку. Була свиноферма, вівцеферма, розводили бджіл. З допоміжних підприємств у колгоспі був млин, олійня та ковбасний цех. З 2001 року колгосп реорганізовано в ТОВ СП «Нібулон» філія «Прибужанівська», директором якої була призначена Трічева О.Я.

До 1981 року територія сіл радгоспу ім. Луначарського відносилася до Прибужанівської сільської ради, а в грудні 1983 року обласною радою було прийнято рішення про розмежування території Прибужанівської сільської ради та території сіл радгоспу ім. Луначарського та створення Новосілківської сільської ради. Від Прибужанівської сільської ради відійшли села Новосілка, Очаківське, Манне, Нове, Квіткове, Тидрик.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь