Додаткові виплати захисникам, які з 2014 року брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України

Дата: 13.02.2023 20:50

З метою забезпечення реалізації Закону України від 27 липня 2022 року №2454-ІХ «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» 20 січня 2023 року Урядом прийнято постанову № 79 «Деякі питання призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною».

Зазначеними нормативно - правовими актами передбачено встановлення щомісячної грошової виплати:

1) особам, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яким/яких, починаючи з 2014 року:

• присвоєно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка» у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

• нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

• нагороджено орденом «За мужність» трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

• нагороджено орденом княгині Ольги трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць).

2) членам сімей (батьки, один з подружжя, діти) загиблих (померлих) громадян, з числа зазначених вище осіб, у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць).

Призначення і виплати зазначеної щомісячної грошової виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України, у тому числі особам, які не є пенсіонерами. Щомісячна грошова виплата встановлюється з 1 січня 2023 року, якщо звернення за її призначенням матиме місце до 1 липня 2023 року.

Особам, які одночасно мають право на отримання щомісячної грошової виплати та пенсії відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» чи на підвищення та/або надбавки до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», такі виплати провадиться за їх вибором за однією з підстав.

Особам, які набули право на призначення щомісячної грошової виплати та станом на 1 січня 2023 року перебували на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду як отримувачі виплат відповідно до Законів України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань", призначення даної виплати буде забезпечено автоматично за матеріалами пенсійних справ (за наявності необхідних документів).