Дата: 21.04.2022 15:41

При проведенні обробки с/г культур необхідно додержуватись Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, затвердженої Наказом міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 19.02.21 № 338.

Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин (ЗЗР) для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників пасіки яких розташовані на відстані до 10 км від оброблюваних площ. При цьому необхідно вказати:

1. точну дату обробки;

2. територію і культури;

3. назву препарату;

4. форму і методи застосування;

5. ступінь токсичності і строки ізоляції бджіл.

Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння.

Зазначаємо, що обробку сільськогосподарських культур пестицидами в комендантську годину узгоджувати з комендантом Вознесенського району.