Перша нарада з новообраними старостами
В Україні триває децентралізація. Цей процес уже незворотній, сотні населених пунктів об’єднуються, громади укрупнюються, обираючи для себе спільних голову і місцеву раду.
На початку цього процесу у звичайних мешканців сіл, які об’єдналися в єдину громаду, могло виникнути справедливе побоювання, що вони покинуті напризволяще. Адже в об’єднаній територіальній громаді може бути декілька населених пунктів, але місцева влада (голова, депутати) засідає лише в адміністративному центрі. А він, буває, розташований за багато кілометрів. Всі решта сіл начебто, як сироти, залишені сам-на-сам з собою і нікому до них немає діла.
Насправді все не так. У процесі об’єднання територіальних громад кожне село або старостинський округ отримали можливість мати собі старосту. Це абсолютно нова посадова особа в місцевому самоврядуванні України.
Якщо говорити простою мовою, то це така собі «своя» людина, яка представляє інтереси певної території у місцевій владі. Або ж такий собі власний лобіст, посол і захисник в одній особі.
Староста має досить широкі повноваження, щоб представляти інтереси мешканців громади у місцевій раді.
24.11.2020 року відбулася перша нарада з новообраними старостами Прибужанівської сільської ради.
Сільський голова, Олександр Тараненко, розповів про повноваження старости та пообіцяв підтримку у роботі.
Анатолій Хребет, спеціаліст з надзвичайних ситуацій, повідомив про стан стосовно COVID - 19 та дотримання заходів НС. Також старости отримали захисні маски та дезинфікуючий засіб.
Наталя Заграєнко, головний бухгалтер сільської ради, дала відповіді щодо фінансових питань.
Зоя Алексеєва, секретар ради, розповіла про правила ведення діловодства в місцевому самоврядуванні.
З Ольгою Циркуновою, юрконсультом сільської ради, обговорили кадрові питання та подання декларації посадовців до НАЗК.
Мирослава Зайва, заступник сільського голови, запропонувала перші кроки роботи старост та обговорення проблемних питань в старостинських округах.