Безпечний відпочинок на природі

Дата: 09.06.2020 11:08

Безпечний відпочинок на природі

З настанням теплої погоди багато з нас у вихідні дні та у відпустку з великим задоволенням відправляється на природу, щоб гарно відпочити.

Управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому нагадує мешканцям міста про правила безпеки під час відпочинку.

Перед тим, як розводити багаття на природі, вирийте неглибоку ямку і в ній розкладайте багаття. Бажано робити це біля річки або якого-небудь водоймища. Через великий вогонь може виникнути пожежа. Після відпочинку необхідно ретельно загасити полум’я, залити його водою, засипати землею і притоптати ногами.

Пам’ятайте, у лісі при високій температурі повітря та на торф’яниках заборонено розпалювати вогонь!

У воді треба поводитися особливо обережно. Купатися можна тільки в спеціально відведених місцях. Не пірнайте, якщо ви не знаєте, яким є дно озера або річки. Заборонено ставати на край обриву, оскільки можна зірватися вниз. Заборонено  купатися в нетверезому стані.

Пити воду можна тільки з чистих джерел та колодязів. Біля місця, де ви бачите мертвих тварин чи риб, заборонено пити воду та мити руки.

У лісі є й болота. Це дуже небезпечні місця, їх треба обходити. Трясовина на болоті може засмоктати. І вода там дуже брудна. Нею не можна користуватися. Звичайно, в лісі водяться гадюки. Якщо трапиться укус, негайно вирушайте до лікаря або викликайте «Швидку допомогу».

Використовуйте сонцезахисний одяг: капелюхи з широкими полями, сорочки з довгим рукавом та сонцезахисні окуляри.

Слід пам’ятати, що найбільш вдалий час для засмаги – ранній ранок або вечір. У спекотну погоду не зловживайте спиртними напоями, не переїдайте. Використовуйте спеціальні засоби, що захищають шкіру від дії сонячних променів.

Якщо під час відпочинку вас застала злива з блискавками, пам’ятайте, що не можна ховатися під високими деревами чи залишатися на відкритому місці, тому що блискавка може вдарити в найвище місце.

Особливу увагу приділяйте дітям. Не залишайте їх без догляду дорослих.

Відправляючись на відпочинок не забувайте про аптечку, яка завжди має бути з вами, з таким вмістом: зеленка, йод, серветки, стерильні бинти, пластир, нашатирний спирт, перекис водню, ліки в залежності від стану здоров’я, активоване вугілля.

Після відпочинку на природі завжди за собою прибирайте сміття: банки, скло, обгортки.

Завжди пам`ятайте правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований. Цінуйте своє здоров’я та життя.