День вишиванки
Вишивання моє, вишивання…
Чорний – сум, а червоний – кохання.
Синій – небо, зелений – буття.
Вишиванка – це наше життя!
День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом.
Не перший рік у закладах освіти Прибужанівської сільської ради, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. Це свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
16 травня цього року учні, вчителі, вихователі та батьки долучилися до акції «Одягни вишиванку». Дрес-кодом дня була вишиванка, і всі школи та дитячі садки замайоріли різнобарвними візерунками української вишивки. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось одягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів, і маленьких дітлахів.
В акції взяли участь не лише учні, а й усі вчителі та персонал школи. Протягом дня у закладах освіти було проведено безліч виховних заходів даної тематики. Учні початкової школи читали вірші про вишиванки, українські традиції, виконували творчі роботи з українською символікою. І як результат, окрім вираження своєї національної та громадянської позиції – позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.
На завершення свята учні закладів загальної середньої освіти провели імпровізований флешмоб – за 5 хвилин організувавшись і вийшовши у подвір’я школи, вони створили справжню “вишиванкову” хвилю.
Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці закладів освіти разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.