ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Дата: 10.05.2019 11:17

ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

19 квітня 2019 року у закладах загальної середньої та  дошкільної освіти Прибужанівської сільської ради  пройшов День Цивільного захисту. День цивільного захисту  - це можливість застосувати практичні навички і пригадати все про надзвичайні ситуації та правила поводження під час стихійних лих і пожеж.

Основні завдання Дня цивільного захисту: вироблення в учнів умінь, навичок правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях; удосконалення теоретичних знань та практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій; практична перевірка вміння учнів користуватися засобами індивідуального захисту, тренування у виконанні нормативів із використання індивідуальних засобів індивідуального захисту, уміння виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати першу медичну допомогу; формування  і розвиток високих морально-психологічних якостей: мужності, відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємної виручки, постійної готовності виконати завдання цивільного захисту; виховання  впевненості в ефективності заходів, що проводить цивільний захист.

З  метою вдосконалення організації і ведення цивільного захисту в структурних підрозділах функціональної підсистеми “Освіта і наука України” Єдиної державної системи запобігання і реагування  на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, підготовки особового складу невоєнізованих формувань до захисту та дій в надзвичайних ситуаціях у відповідності до функціонального призначення, відпрацювання у працівників, учнів і вихованців навичок захисту від зброї масового ураження, небезпечних наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха, сильнодіючих отруйних речовин, формування та розвитку у дітей високих морально – психологічних якостей: відваги, мужності, підтримки, ініціативи, спритності в закладах освіти Прибужанівської сільської ради  були проведені такі заходи:

• Виставка  малюнків та газет на тему: «Безпека у житті – життя в безпеці»
  • Розгорнута експозиція засобів захисту населення від уражень, які виникають під час надзвичайних ситуацій;
  • Протягом дня учні школи мали змогу переглянути фільм «Дії населення під час евакуації в разі виникнення надзвичайної ситуації»;
  • Проведено змагання «Школа виживання»;
  • Проведено бесіди: «Небезпечні знахідки», «Перша допомога при ураженні хімічними речовинами», «Вибухонебезпечні пристрої»;
  • Відбулися: гра-квест «Наша безпека в наших руках», гра-практикум «Дії в надзвичайних ситуаціях природного походження»;
  • Проведений Єдиний урок з правил безпеки:
  • «Вогонь – наш друг, вогонь – наш ворог»;
  • «Дії населення під час надзвичайних ситуацій» (урок-тренінг);
  • «Поведінка у надзвичайних ситуаціях» (урок-подорож );
  • «Правила поведінки у надзвичайних ситуаціях» (урок-подорож);
  • «Поведінка в екстремальній ситуації» (вікторина );
  • «Поводження з незнайомими предметами» (урок-моніторинг);
  • «Надання першої домедичної допомоги при пожежі та паводку» (перегляд фільму);
  •  «Основи безпеки життєдіяльності людини у небезпечних та надзвичайних ситуаціях» (урок-тренінг );
  • «Глобальна катастрофа людства. Дзвони Чорнобиля» (урок-реквієм);
  • «Безпека в Інтернеті» (урок-диспут).

Після проведення Єдиного уроку у закладах було оголошено навчальну тривогу «Увага всім!». Було відпрацьовано  план евакуації  із приміщення вихованців при оголошенні  надзвичайної ситуації,  діти  ознайомилися   із їхнім завданням щодо підготовки до Дня  ЦЗ.

За сигналом  «Увага! Тривога!» учні закладів освіти Прибужанівської сільської ради  покинули  приміщення  закладів. Цього дня окрім теоретичних знань, учні отримали важливі практичні навички з порятунку власного життя та допомоги оточуючим у надзвичайній ситуації.

Алєксєєва В.І.,

інженер із охорони праці відділу освіти, молоді та спорту

Прибужанівської сільської ради