ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Дата: 10.05.2019 11:05

ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Щороку 28  квітня відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 р. № 685/2006 у нашій країні відзначають День охорони праці.

Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Вибір теми обумовлений викликами та змінами у сфері праці, які відбулися внаслідок розвитку технологій та під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних і інших чинників.

З 22 по 25 квітня 2019 року в закладах освіти Прибужанівської сільської ради було проведено різноманітні заходи, спрямовані  на привернення уваги учнів  до невирішених проблем охорони праці.

Головна мета проведення  Дня охорони праці – практичне закріплення учнями  теоретичного матеріалу з питань особистої безпеки, захисту життя та норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Охорона життя і здоров’я  дітей   від впливу небезпечних та шкідливих чинників має важливе соціальне значення, адже здоров’я  дітей є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.

З цією метою були проведені заходи:

1. Перевірено наявність та дотримання інструкцій з охорони праці і безпеки життєдіяльності.
  2. Перевірено стан та оснащення лабораторій, майстерень, справність наявних приладів, обладнання і устаткування, наявність куточків із охорони праці та безпеки життєдіяльності, наявність та укомплектованість аптечкою.
  3. Перевірено наявність запобіжних написів, сигнальних фарбувань, знаків безпеки.
  4. Проведено відкриті уроки, позакласні та виховні заходи з ОП та БЖ під назвою

«28 квітня – Всесвітній день охорони праці».

1. Проведено виставку тематичних малюнків «Оберігаємо життя» та «Безпека на робочому місці».
  2. Проведено перевірку виконання положень розділу з охорони праці у колективному договорі.
  3. Здійснено перевірку відповідності класних кімнат вимогам гігієни навчання та праці.
  4. Прочитано лекції на тему «Дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності  учасниками освітнього процесу».
  5.  Проведено з учнями  відпрацювання практичних дій під час виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.
  6.  У 1-4 класах проведені естафети з безпечної поведінки.

У 5-8 класах - вікторини на знання правил безпечної поведінки в школі та вдома.

У 9-11 класах проведено конкурс на правильне надання першої (долікарської) допомоги та конкурс для учнів на кращий твір на тему «Безпечна праця».

1.  Проведено годину спілкування  «Наша безпека у наших руках» ,  «Хто про охорону праці дбає, той ніколи не страждає» та «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє».
  2.  Відбулися заняття з елементами тренінгу «Профілактика. Я один удома».
  3.  Відпрацьовано відеоматеріали «Стрес на робочому місці. Надання першої  допомоги в разі нещасного випадку».

Пам’ятаймо завжди, дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого  – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.

Благаємо - дотримуйтесь правил з техніки безпеки!

Алєксєєва В.І.,

інженер з охорони праці відділу освіти, молоді та спорту

Прибужанівської сільської ради