Прибужанівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Про стан роботи у закладах загальної середньої освіти Прибужанівської сільської ради щодо проведення інформаційно-просвітницьких заходів із батьками та дітьми з питань запобігання і протидії домашньому насильству у 2018-2019 н. році

Дата: 29.03.2019 14:28
Кількість переглядів: 4269

Про стан роботи у закладах загальної середньої освіти Прибужанівської сільської ради  щодо проведення  інформаційно-просвітницьких заходів із батьками та дітьми з питань запобігання і протидії домашньому насильству у 2018-2019 н. році

    Проблема жорстокості та насильства в нашому суспільстві стає дедалі актуальнішою. Проявляється вона в тисячах дітей, які не отримують освіти, не мають постійного місця  проживання, жебракують з однолітками або дорослими, примушують до важкої праці, потерпають від  побиття і насильства. Пов’язано це із багатьма  соціально-економічними  чинниками, зокрема: збільшення  кількості  неповних  сімей, неконтрольованої  пропаганди  насильства та агресії на телеекранах, у комп’ютерних  іграх, зростання   темпів   втягнення   підлітків у алкогольну, наркотичну  залежність, також  психологічними   особливостями  дітей   підліткового  віку.

   Відповідно до плану роботи  відділу  освіти, молоді та спорту Прибужанівської  сільської ради  протягом вересня 2018 року по березень 2019 року  узагальнено інформацію щодо роботи педколективів закладів загальної середньої освіти по виконанню Плану заходів щодо реалізації Національної  кампанії «Стоп, насильству!»

       Узагальнено роботу 6 закладів загальної середньої освіти щодо проведення інформаційно-просвітницьких заходів із батьками та дітьми з питань запобігання і протидії домашньому насильству

  У закладах  освіти сплановані заходи щодо здійснення профілактики запобігання жорстокому поводженню з дітьми, заходи на виконання програми профілактики злочинності; оформлено куточки з охорони прав та законних інтересів дітей: «Права дитини», «Конвенція ООН про права дитини», бюлетень для батьків, «Знай свої права».

    Одним із найважливіших напрямів профілактичної діяльності, спрямованої на протидію насильству в умовах закладів освіти, є інформаційно-просвітницька робота серед дітей та учнівської молоді.

    Просвітницьку роботу проводять, як правило, практичні психологи  у взаємодії  з адміністрацією та класними керівниками учнівських колективів.

    Визначають такі основні форми просвітницької роботи щодо попередження насильства:

— лекційна робота;

— організація конкурсів, фестивалів, акцій;

— організація клубів із правових знань;

— лекторії (кіно, відео) правових знань.

    Слід зауважити, робота із роз’яснення та вивчення чинного законодавства, міжнародних актів проводиться з урахуванням вікових, індивідуальних особливостей дітей та учнівської молоді.

    Колективні форми й методи навчально-виховної роботи (міні-лекції, бесіди, диспути, усні журнали, кінолекторії, години спілкування, виховні години, тренінги та ін.) охоплюють одночасно велику кількість підлітків та молоді, сприяють створенню їхнього позитивного настрою.

    Проведення профілактичних заходів щодо насильства серед дітей та учнівської молоді сприяє формуванню правосвідомості та правової поведінки учнів, відповідальності за своє життя, розвиває активність, самостійність, творчість, створює умови для самореалізації особистості учня.

   Сплановані заходи спрямовані на запобігання жорстокості та насиллю в дитячому середовищі в планах виховної роботи та планах класних керівників.

   Проведені виховні години з учнями «Насильство поруч та як його уникнути», індивідуальні бесіди «Твої права і обов’язки – азбука громадянина», консультації класного керівника «Рекомендації щодо психолого-педагогічної взаємодії з учнями», індивідуальне спілкування «Як поводитися в конфліктних ситуаціях», «Поведінка в екстремальних ситуаціях», бесіди психолога «Конфлікт та способи його подолання», батьківські збори «Моральні і сімейні стосунки», загальношкільні лінійки «Світ без насильства», педагогічні ради «Психологічні аспекти виникнення БУЛІНГУ серед учнів», акції «16днів проти насилля», години спілкування «Мій улюблений світ без насильства», батьківські всеобучі  «Про покарання і заохочення дітей в сім’ї. Організація позашкільного часу підлітка».

   Організована відповідна профілактична робота органів учнівського самоврядування у даному напрямку (діють комісії, комітети або сектор дисципліни та порядку): Прес-експрес «Скажемо агресії «Ні», «Моральні норми поведінки дітей і підлітків у суспільстві», випуск тематичної газети, рейди-перевірки.

   Практичний психолог Мартинівської  ЗОШ І-ІІІ ст. проводить індивідуальні консультації з метою профілактики насильства в учнівському середовищі та  індивідуальні консультації з батьками агресивних дітей з питань насильства.

    У роботі з дітьми з проявами агресивної поведінки діяльність фахівців психологічної служби та педагогічних працівників спрямована на:

— корекцію взаємовідносин з оточуючими;

— подолання егоцентризму (характерної риси агресорів);

— розвиток стійкого і виразного інтересу до якого-небудь виду діяльності;

— виховання вольових рис характеру (уміння доводити справу до кінця, досягати поставленої мети, уміння стримувати себе, зокрема в конфліктній ситуації);

— тренування уваги, спокою, терпіння (рекомендовано в таких випадках: конструювання, моделювання, випалювання, різьба по дереву, витинання, вишивання).

   Протягом  2018-2019 навчального року проводиться просвітницька робота з педагогічним колективом. Так, педагоги закладів освіти беруть участь у роботі тематичних педагогічних нарад, на яких роблять повідомлення про інноваційні технології навчально-виховного процесу, інтегрування в педагогічну практику останніх досягнень педагогіки та психології з питань навчання та виховання учнів різних вікових категорій.

    Робота з батьківською громадськістю передбачає використання як просвітницьких форм і методів роботи, так і практичних занять. Основні форми роботи з батьками, які проводяться у закладах освіти - це батьківські збори, консультації, лекції, семінари, батьківський всеобуч.

    На загальношкільних батьківських зборах розглядаються питання щодо запобігання жорстокому поводженню з дітьми, це:

- «Здорова дитина – щаслива родина» (за участю служб, лікарів, громадськості);

- «Рухаємося до партнерської сім’ї. Родина – фортеця дитини»;

- «Насилля як вид неправильного виховання».

    У закладах освіти ведеться систематичний контроль за відвідуванням учнів. Обліковується відсутність учнів у загальношкільних журналах обліку та класних журналах.

    На належному рівні організовано у школах дозвілля у позаурочний час. Проводяться різноманітні виховні заходи, вечори відпочинку, працюють гуртки, сплановано спортивні та туристичні змагання.

    З метою попередження правопорушень, бездоглядності серед учнів працюють ради профілактики правопорушень. Розроблені перспективні плани роботи рад. Сплановані заходи правової освіти, лекторії правових знань для учнів та батьків. На початку жовтня у всіх школах проведено тиждень права, акції «16 днів проти насильства»,  протягом року проводяться індивідуальні бесіди з учнями, схильними до правопорушень, з батьками з питань насилля в сім'ї, проводяться заходи до Міжнародного Дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, Міжнародний день боротьби проти насилля.

    Пропонуємо переглянути   презентацію щодо проведення інформаційно-просвітницьких заходів у ЗЗСО.

 

Калина О.П.,

головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту

Прибужанівської сільської ради

                                                                                                                       

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь