Тиждень рідної мови в Дмитрівському ЗДО «Малятко»

Дата: 25.02.2019 14:28

Тиждень рідної мови

в Дмитрівському  ЗДО «Малятко»

Мова – духовне  багатство  народу.

В. О. Сухомлинський

21  лютого  - День  рідної  мови.  Рідне  слово…  Воно  у  віршах  і  піснях,  у  казках  і  прислів’ях,  у  загадках  і  народних  усмішках.  Воно  зачаровує  і  голубить,  окриляє  і  ніжить.

У  цей  знаменний  тиждень,  що  проходив  з  15  лютого  по  21  лютого 2019 року,  вихованці  нашого закладу ознайомилися  з  історією  виникнення  писемності  і  мови.  Окрім  того,  було   проведено  цикл бесід:  «Мова  рідна – слово  рідне»,  «Люди,  які  прославили  Україну»,  «Український  поет  Тарас  Григорович  Шевченко»,  «Рідна  мова – то великий  дар.  Мовою  твоєю  створений « Кобзар»,  «Мовонька  твоя – як під  небом  синім  мова  солов’я».   Протягом тижня діти  збагатили  свої знання  про  українських поетів,  письменників,  їх  твори.

Вихователь  Романушко Н.В. провела різноманітні заходи, спрямовані  на виховання у дітей любові  до  національних  традицій,  звичаїв, народної  мудрості…  На заняттях діти разом з вихователем   прочитали низку  казок, розглянули  малюнки  до  них.  Доволі  цікавими  стали  дидактичні  ігри  з  народознавства  «Народні  символи  України».  Окрім  того,  була  проведена  гра-розмальовка  «Ми - українці».  У  ході  роботи  було  виявлено,  що  діти  гарно  сприймають  мультфільми  на  українській  мові,  чують  українську  мову  в  теле – та  радіопередачах.  До проведення заходів активно долучилися батьки вихованців. Вони  принесли  до  садочка  свої  родинні  обереги – рушники,  які  передаються  з  покоління  в  покоління.  Діти  з  гордістю  розповідали  про  них.  У  групі  середнього  та  старшого  віку  пройшли  заняття  «Я  українець,  я  українка»,  «Моя  рідна  мова – українська»,  «Мова  наша  калинова».  Діти  намагалися  складати  розповіді  про  нашу  Батьківщину,  а  на  святі рідної мови вони декламували вірші українських поетів, разом із батьками заспівали   українських пісень.

Формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширювати  знання про красу і багатство української мови, знайомити дітей із українськими обрядами і звичаями, пробуджувати  почуття національної  гідності, виховувати  любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття  поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою, - ось такі завдання  ставить колектив  Дмитрівського ЗДО «Малятко».

Ми  живемо  на  чудовій,  багатій,  мальовничій  землі -  на  нашій  славній  Україні.  Розмовляємо  рідною  державною  українською  мовою.  А  мова  у  нас  - багата,  мелодійна,  щира,  як  і  душа  українського  народу.  Її  зміцнення  та  розвиток – почесна  місія  від  наймолодшого  до  найстаршого  громадянина  України.

Ми - українці - велика родина,

Мова і пісня у нас солов’їна.

Квітне в садочках  червона калина,

Рідна земля для нас всіх - Україна.

Дегтяренко В.С., директор Дмитрівського ЗДО «Малятко»