Конкурс читців-декламаторів «Поетична пристань»

Дата: 14.02.2019 16:09

Фото без описуКонкурс читців-декламаторів «Поетична пристань»

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації № 659 від  07.11.2018 р. «Про проведення обласного конкурсу читців-декламаторів «Поетична  пристань»  та з метою розвитку й популяризації художнього слова, пошуку та підтримки талановитої, обдарованої молоді, патріотичного виховання учнів засобами українського мистецтва 6 лютого  2019 року на базі Прибужанівської сільської ради,  відповідно до Положення про проведення обласного конкурсу, проведено І етап конкурсу   читців-декламаторів «Поетична пристань» - на рівні Прибужанівської  об’єднаної територіальної громади.

У конкурсі взяли  участь 19 учнів  віком від 10 до 18 років із 6  закладів загальної середньої освіти у номінаціях «Твори національно-патріотичного спрямування» та  «Гумористичні твори».

Володіння основами художнього читання, розкриття головної думки й особливостей образів твору, володіння увагою глядачів, сценічну культуру юних декламаторів оцінювало журі конкурсу – Смирнова Т.М., Калина О.П., головні спеціалісти відділу освіти, молоді та спорту, Полощанюк Т. А., завідувач сектору культури. Ведучим  конкурсу був Бурхачов В.О., головний спеціаліст молоді та спорту.

Усі  читці  продемонстрували начитаність, артистичність, ерудованість, неабиякі творчі здібності, учасники конкурсу прочитали ліричні твори, які привабили  своїм  лаконізмом, щирістю, емоційністю, образністю поетичної мови.

На  розгляд журі юні аматори представили відомі твори українських класиків, твори сучасних поетів та прозаїків.

Журі конкурсу відмітило, що всі конкурсанти продемонстрували володіння основами художнього читання та індивідуальність у підході до декламування.

Відповідно до умов проведення конкурсу  та на підставі рішення журі визначили  переможців конкурсу «Поетична пристань», які були  відзначені грамотами  відділу освіти, молоді та спорту  Прибужанівської сільської ради.

У номінації «Твори національно-патріотичного спрямування» переможцями визнані:

І вікова категорія:

І місце – Волощук Ілона (14 років), вірш Л. Заміхи «Що може бути вище материнства»

(Новосілківська  ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Базь І.І.);

ІІ місце -  Нетребчук Кіра (12 років, ), поезія  В. Симоненка «Можливо, знову загримлять

гармати»  (Дмитрівська ЗОШ І-ІІ ступенів, керівник  Незабитовська Л.А.);

ІІІ місце –  Бугай Дар'я (11 років), вірш  Н.Козленко «Незалежна і єдина» (Мартинівська ЗОШ

І-ІІІ ступенів, керівник  Сікора О.С.)

ІІ вікова категорія:

I місце – Баймайстрюк Євген (15 років), поезія В.Симоненка «Можливо, знову загримлять

гармати» (Тімірязєвська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Фоміна Т.С.);

ІІ місце – Калина С.Ю. (17 років), вірш  в. Симоненка «Задивляюсь у твої зіниці»

(Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник  Волощук Л.М. );

•  Зайва Альона (16 років), вірш В. Сосюри «Любіть Україну» (Яструбинівська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Чайчук Л.В.)

ІІІ місце –  Пуриш Вікторія (15 років), В. Симоненко «Лебеді материнства»  (Яструбинівська

ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Чайчук Л.В.)

У номінації «Гумористичні твори» переможцями визнані:

І вікова категорія:

І місце – Коробко Аліна (11 років), гумореска П. Глазового «Українське весілля» (Новосілківська

ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Базь І.І.)

- Шмагель Анастасія (11 років), гумореска П. Глазового «Українське весілля»

(Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Базь І.І.)

ІІ місце – Лагода Ірина  (11 років), А. Костецький «А що в портфелі?» (Дмитрівська ЗОШ І-ІІ

ступенів, керівник Незабитовська Л.А.)

ІІІ місце –  Чекаль Роман (12 років), гумореска П. Глазового «Про пілюлі і порошки»

(Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Слободян Інна Віталіїівна)

ІІ вікова категорія

І місце –  не визначено;

ІІ  місце - Баймайстрюк Євген (15 років), П. Глазовий «Про красу і силу» (Тімірязєвська ЗОШ

І-ІІІ  ступенів, керівник Фоміна Т.С.);

ІІІ місце - не визначено.

Переможці І етапу (на рівні об’єднаної територіальної громади) конкурсу 23 лютого  2019 року візьмуть участь в обласному  конкурсі  читців-декламаторів «Поетична пристань», який пройде на базі обласного Будинку  художньої творчості Миколаївської обласної ради.

Членам комісії  було дуже приємно зустрітися з усіма  вихованцями закладів освіти на конкурсі  читців-декламаторів "Поетична пристань".

Хочеться подякувати  усім учням за участь у проведенні конкурсу. Слова глибокої вдячності висловити  вчителям, які відкривають для дітей  безмежний і чарівний світ рідного слова. Продовжуйте розвивати  й популяризувати  художнє слово, підтримувати  талановиту, обдаровану молодь, патріотичне виховання учнів засобами українського мистецтва на уроках української літератури та в позакласній роботі.

Вам, шановні наставники та учасники конкурсу, бажаємо подальших перемог і звершень!

Калина О.П., головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту  Прибужанівської сільської ради