Дата: 24.01.2019 16:38

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні  9 листопада.

У закладах освіти Прибужанівської сільської ради  вже стало традиційно  до дня  9 листопада  проводити Тижні української мови, присвячені  Дню української писемності та мови.

За календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців словянської писемності Кирила і Мефодія.

2018 рік не став виключенням. До проведення тижня були залучені вчителі української мови та літератури, учні, батьки.  Протягом тижня були проведені різноманітні заходи, які сприяли розширенню знань учнів, поповненню  їх словникового запасу, розвитку творчих здібностей, естетичних смаків, мовленню та мисленню учнів. Учителі української мови та літератури під час  проведення уроків та позакласних заходів  виховували в дітей інтерес до народних звичаїв та традицій, повагу та любов до рідної мови, розуміння її краси.

Для учнів 1-11 класів класоводи та класні керівники провели  виховні години  «Наша мова, наша пісня не вмре, не загине…».  Учні закладів освіти  взяли участь у конкурсі читців-декламаторів, вони читали залюбки вірші про мову, закликали берегти та примножувати традиції  наших предків, взяли участь у проведенні мовознавчих конкурсів, інтелектуальних ігор, а ще взяли участь у  вісімнадцятому Всеукраїнському  радіо диктант національної єдності.  У шкільних  бібліотеках  оформлено тематичні виставки «Наша мова солов’їна». Уперше у закладах освіти було організовано раптівку «Моє слово українською».

Як продовження  Тижня української мови став І етап (шкільний) Міжнародного конкурсу знавців української мови  ім. П. Яцика, у якому взяли участь 156 учнів 3-11 класів.  А потім  була  участь учнів закладів освіти Прибужанівської сільської ради в районному етапі цього конкурсу. Всього від закладів освіти Прибужанівської сільської ради в районному етапі конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика, який проводився 17 листопада 2018 року,  узяли участь  32  учні. Переможцями стали 5 учнів:

- учениця 4 класу Дячук Яна, яка посіла ІІ місце (Мартинівська  ЗОШ І-ІІІ ст., класовод Кирилюк Н.І.);

- учениця 6 класу Шмагель Анастасія – ІІІ місце (Новосілківська  ЗОШ І-ІІІ ст., учитель Чорна Ф.П.);

- учениця  7 класу Іванова Анастасія – ІІ місце (Прибужанівська  ЗОШ І-ІІІ ст.,  учитель Волкова А.С.);

- учениця  9 класу Чернявська Аліна – ІІІ місце (Прибужанівська  ЗОШ І-ІІІ ст. учитель Бутенко Л.Д.);

- учениця 10 класу Подчаха Єлизавета – ІІ місце (Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ст. учитель Бутенко Л.Д.)

З метою піднесення престижу української мови і літератури в молодого покоління, заохочення учнів до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури, виховання пошани до культури і  традицій українського народу, творчої спадщини Т.Г. Шевченка було проведено І (шкільний)  та  ІІ (районний) етап  ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.. Т.Г. Шевченка. У шкільному етапі конкурсу взяли  участь 128 учнів 5-11 класів. 24 листопада 2018 року у районному етапі конкурсу взяли участь 17 учнів.

Відповідно до Положення про Конкурс  та згідно з результатами роботи журі конкурсу визначило  переможців. Ними стали:

• 7 клас – Семчев  Руслан (ІІІ місце, Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ст., учитель Чорна Ф.П.);
  • 8 клас – Кошмак  Данило (ІІ місце, Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ст., учитель Калина О.П.);
  • 9 клас – Пуриш Вікторія, (ІІ місце, Яструбинівська ЗОШ І-ІІІ ст., учитель Чайчук Л.В.);
  • 11 клас  - Кімачук Аліна, (ІІ місце, Мартинівська ЗОШ І-ІІІ ст., учитель Чорна Ф.П.);
  • 11 клас – Калина Сергій (ІІІ місце, Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ст., учитель Калина О.П.)

Конкурсанти виявили глибоку зацікавленість творчістю видатного діяча української культури Т.Г. Шевченка, його мовно-літературної та художньої спадщини, успішно продемонстрували  різні власні творчі здібності у виконанні мовно-літературних завдань конкурсного змагання, оригінальні підходи щодо їх виконання.

Калина О.П.,

головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту

Прибужанівської сільської ради