Акція «Від громади до громади»: Прибужанівська ОТГ

Дата: 08.04.2018 14:37

Акція «Від громади до громади»: Прибужанівська ОТГ

На Миколаївщині триває культурна акція «Від громади до громади», ініційована обласним центром народної творчості. Цього разу робоча група проекту знайомилася з потенціалом Прибужанівської об’єднаної громади Вознесенського району.

У результаті процесу з децентралізації у 2016 році на Вознесенщині відбулося добровільне об’єднання сільських рад. В у  велику Прибужанівську територіальну громаду  увійшли 5 сільських рад.   На території сільської ради діють і  розвивають творчий потенціал населення Прибужанівський, Новосілківський, Тімірязєвський, Дмитрівський будинки культури та Мартинівський центр дозвілля молоді. При сільських будинках культури діють   вокальний ансамбль «Зорі над Бугом» Прибужанівського СБК,  ансамбль баяністів Прибужанівського СБК,  народний вокальний ансамбль «Вербиченька»,  гуртки  та  клубні  формування  різних  напрямків.

У кожному із закладів культури клубного типу працюють одна чи дві особи, які забезпечують культурно-освітню діяльність населення.

Голова Прибужанівської ОТГ Олександр Тараненко зазначив, що в цьому році планується реалізація проектів з проведення опалення в будинках культури та ремонту дахів. Також у перспективних планах громади першочерговим завданням є створення комфортних умов для проведення дозвілля людей різного віку в центрах культури: теплих, затишних та осучаснених.

Заступник голови Прибужанівської сільської ради Мирослава Зайва розповіла, що за час існування громади в рамках проекту «DOBRE» в кожен будинок культури придбали акустичну апаратуру, екран, проектор, ноутбук, мікрофони,  настільні  ігри,  більярдні  та  тенісні  столи.,  планується  підключення  інтернету.

Клубні заклади Прибужанівської ОТГ мають велику вагу в залученні найширших верств населення до надбань традиційної культури та мистецького аматорства. Вони є основними осередками, які, спрямовуючи свою роботу на збереження й розвиток традиційного народного мистецтва, задоволення культурних, естетичних потреб населення шляхом залучення до участі в культурно-дозвільній   та культурно-освітній роботі, пропонують культурні послуги в різних селах громади та в районному центрі.

Колективи художньої самодіяльності громади — це та перлина, яка сьогодні вже є найголовнішою прикрасою громади. У цьому  робоча група проекту «Від громади до громади» пересвідчилася під час концертної програми, підготовленої колективами Прибужанівської ОТГ. Розпочався  концерт  запальною  піснею  «Веснянка»  у  виконанні  Надії  Присяжнюк,  вокальний ансамбль «Зорі над Бугом» заспівали українську народну пісню «Стояла в лісі береза» в прекрасній манері хорового співу. До глибини душі кожного присутнього зміг доторкнутись 15-річний Євген Баймайстрюк, який так зворушливо читав «Благословен будь поступ!». Здивував учасників заходу своєю яскравою та запальною грою ансамбль баяністів. Привернули увагу комісії вокальні таланти ансамблю «Вербиченька» своїми жартівливими народними піснями.  Вокальний  ансамбль  "Вербиченька"  об'єднує справжніх  аматорів  українського народного  співу.  Учасники  колективу  своїми  виступами  дарують  глядачам незабутні  враження,  несуть  повагу,  добро і  радість  від  виконання  пісеньворених  на  кращих  традиціях  народного  мистецтва.  Творчі  здобутки  колективу  це  результат  спільної  праці  керівника  колективу  та  самих  учасників  при підтримці  директора  ДП  "ДГ  "Зорі  над  Бугом"  Єлінєвського  Юрія  Юрійовича  -  палкого  прихильника  українського  народного  співу.  Завдяки  його  матеріальній  підтримці  для  колективу  були  придбані  музичний  інструмент  та  сценічні  костюми. Колектив  має  змогу  брати  участь  у  районних, обласних  культурно- масових  заходах  та  виступати  за  межами  області.  Закінчився концерт незабутніми виступами вокалістів Ольги Вокалюк та Тимофія Полощанюка, які підготували для гостей свої улюблені пісні.

На завершення зустрічі члени робочої групи проекту «Від громади до громади» поспілкувалися з керівниками творчих колективів Прибужанівської ОТГ. Начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Михайло Димитров закликав керівників громади не бути байдужими до своїх односельчан та запропонував допомогу в розвитку культури в Прибужанівській громаді. Директор Миколаївського обласного центру народної творчості, заслужена артистка України Наталія Баштова подякувала громаді за теплий прийом та бажання співпрацювати для успішного осучаснення сфери.