Звіт з оцінки управління фінансами Прибужанівської об’єднаної територіальної громади

Дата: 03.02.2018 14:45

Звіт з  оцінки  управління  фінансами Прибужанівської    об’єднаної  територіальної  громади

26 січня    відбулася  зустріч   експертів   Програми  DOBRE  з  фахівцями   Прибужанівської  сільської  ради.   До  ОТ Г  завітали Наталя Алексієнко  , програмний спеціаліст Програми USAID DOBRE,  Ігорь Тютюшкин,  директор ТОВ «Техекономоптім»  та   Ангела  Бочі,  радник  з  питань  місцевих  бюджетів  та  фінансового  управління  Програми  DOBRE

Ігор  Тютюшкін доповів  що в Прибужанівській сільській  раді  протягом вересня-грудня 2017 року через процес оцінки управління фінансами компанії-підрядники задокументували та оцінили фінансові та бюджетні операції, процедури й процеси на предмет дотримання положень законодавства України та з урахуванням передової міжнародної практики. За результатами оцінки управління фінансами визначено операції, процеси та практичні заходи, що потребують коригування та удосконалення, а також прогалини та недоліки, які доцільно виправити чи усунути, за кожним напрямком діяльності.  На  зустрічі  експертів  програми  DOBRE з фахівцями  Прибужанівської сільської  ради  презентується  «Звіт з  оцінки  управління  фінансами  об’єднаної  територіальної  громади.»

Ігор Тютюшкін  надав  загальну  інформацію  по  Прибужанівській  ОТГ,  зробив  аналіз  процесу формування бюджету, затвердження  бюджету,  збору  та  адмініструванню  доходів. Позитивним  моментом  є  те, що  у  Прибужанівській  сільській  раді  проводиться систематична робота відносно виявлення безхазяйного нерухомого майна у громаді. На веб сайті сільської ради в розділі «Інвестиційна карта» представлені об'єкти нерухомості сіл Тімірязєвка, Андрійчикове, Яструбинове, які потенційно придатні для ведення бізнесу, а також наведена інформація про наявність та стан трудових ресурсів сіл ОТГ.

Ангела  Бочі  представила   розроблений План дій з управління фінансами, який допоможе визначити основні заходи для ОТГ у цій сфері у середньостроковій перспективі, а також систематизувати допомогу, яку ООВЯЕ буде надавати з метою покращення управління фінансами.  Основними  заходами  у  Плані  дій  є  Формування  ефективної  територіальної  системи  органів  місцевого Самоврядування, забезпечення упорядкування та оприлюднення документів в рамках бюджетного законодавства, удосконалення механізму подачі інформації про розпорядження бюджетними коштами, проведення консультацій з громадськістю на усіх етапах бюджетного процесу,   запровадження бюджету участі, підвищення ефективності наповнення бюджету ОТГ,  підвищення ефективності використання бюджетних коштів,  заходи щодо управління земельними ресурсами, інвентаризація активів комунальних підприємств та майна, відмінного від земельних ділянок,  вдосконалення системи проведення закупівель в ОТГ, підтримка та розвиток діяльності з внутрішнього контролю, в тому числі фінансового управління і відповідальності (підзвітності) та внутрішнього аудиту,  запровадження системи бюджетного планування,  приведення бюджету у відповідність існуючим стратегічним планам,  запровадження гендерного бюджетування.

Зустріч    відбулася  в рамках Програми « Децентралізація приносить кращі результати та ефективність(DOBRE), що  виконується  міжнародною організацією  Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та  фінансується  Агенством  США з міжнародного розвитку (UASID) ».