Конкурс читців-декламаторів «Поетична пристань»

Дата: 09.02.2018 10:45

Конкурс читців-декламаторів «Поетична пристань»

З метою розвитку й популяризації художнього слова, пошуку та підтримки талановитої, обдарованої молоді, патріотичного виховання учнів засобами українського мистецтва 26 січня 2018 року на базі Прибужанівського Будинку культури,  відповідно до Положення про проведення обласного конкурсу, проведено І етап конкурсу   читців-декламаторів «Поетична пристань» - на рівні Прибужанівської  об’єднаної територіальної громади.

У конкурсі взяли участь 13 учнів  з п'яти  закладів загальної середньої освіти: Дмитрівської ЗОШ І-ІІ ст., Яструбинівської ЗОШ І-ІІІ ст.,  Прибужанівської ЗОШ І-ІІІ ст., Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ст., Тімірязєвської ЗОШ І-ІІІ ст.

Конкурс на краще виконання віршованих і прозових творів проходив у номінаціях «Твори національно-патріотичного спрямування», «Гумористичні твори» та у двох вікових категоріях: І – учасники 10-14 років; ІІ – учасники 14-18 років.

До уваги членів журі та глядачів конкурсантами були представлені змістовні поетичні твори сучасних українських поетів, корифеїв української літератури, гумор та сатира. Журі оцінювало рівень володіння основами художнього читання, розкриття головної думки і художніх образів твору, уміння володіти увагою глядачів, сценічну культуру юних декламаторів.

Основним завданням конкурсу є популяризація творів українських  майстрів поетичного слова та формування духовних цінностей молодого покоління,  формування національної свідомості школярів, розвиток любові дітей до Батьківщини, до національної мови, почуття патріотизму, громадянської відповідальності й активність, гордість за своїх славетних предків, нашу історію, культуру, виявлення творчих здібностей  та обдарувань підростаючого покоління, підтримка талановитої молоді.

Завдяки цьому конкурсу читці-декламатори та юні поети могли  краще ознайомитися зі зразками національно-патріотичної лірики та навіть зробити власний внесок у відновлення та розвиток мистецтва художнього слова.

Усі  читці  продемонстрували начитаність, артистичність, ерудованість, неабиякі творчі здібності, учасники конкурсу прочитали ліричні твори, які привабили  своїм  лаконізмом, щирістю, емоційністю, образністю поетичної мови.

Відповідно до умов проведення конкурсу  та на підставі рішення журі були визначені переможці конкурсу, які були  відзначені  грамотами  відділу освіти, молоді та спорту  Прибужанівської сільської ради.

У номінації «Твори національно-патріотичного спрямування» переможцями визнані у І віковій категорії: І місце – Дзюба Вікторія, вірш Д. Павличка «Птиця» (Яструбинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Теплова С.М.); ІІ місце -  Лагутова Анастасія, поезія Ю. Турчинової «Дивися, безкрайнєє синєє небо…» (Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Ратушна Т.В.); ІІІ місце – Гулахмедова Ельвіра, вірш  Л. Незабитовської «Лебеді миру» (Дмитрівська ЗОШ І – ІІІ ступенів, керівник  Незабитовська Л.А.), у ІІ віковій  категорії: I місце – Баймайстрюк Євген, «Молитва за Україну» (Тімірязєвська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Фоміна Т.С.);  ІІ місце – Кандиба Варвара, вірш  Г. Бірчи «В моїй Україні ніхто не стріляє» (Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Ратушна Т.В.); ІІІ місце – Гєвший Олександр, «Легенда про мову» (Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Ратушна Т.В.). У номінації «Гумористичні твори» у І віковій категорії:

І місце – Коробко Аліна, гумореска П. Глазового «Батьківська наука» (Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Базь І.І.), ІІ місце – Гусько Ангеліна, гумореска П. Глазового «Буйні предки» (Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Волкова А.С.), ІІІ місце – Лагутова Анастасія та Фуртатова Катерина, гумореска «Палажка та Параска» . У ІІ віковій  категорії І місце – Баймайстрюк Євген, казка-бувальщина «Колобок» (Тімірязєвська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Фоміна Т.С.); ІІ місце – Гєвший Олександр, гумореска П.Глазового «Тарас Бульба в Києві»  (Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Ратушна Т.В.); ІІІ місце - Кандиба Варвара, Г. Бойко «Знайшов тему» (Прибужанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Ратушна Т.В.)

В обласному  конкурсі  читців-декламаторів «Поетична пристань», який пройде на базі обласного Будинку  художньої творчості Миколаївської обласної ради,  від Прибужанівської сільської ради 24 лютого  2018 року візьме  участь переможець  І етапу, учень  Тімірязєвської ЗОШ І – ІІІ ступенів у ІІ віковій категорії (номінація «Твори національно-патріотичного спрямування», «Гумористичний твір») Баймайстрюк  Євген.

Побажаємо  Євгену  перемоги в  обласному  конкурсі  читців-декламаторів «Поетична пристань».

Калина О.П., головний спеціаліст відділу освіти,   молоді та спорту  Прибужанівської сільської ради