Прийняття Децентралізаційних законів

Дата: 10.02.2017 10:29

9 лютого 2017 року Верховна Рада нарешті спромоглась прийняти вже  ЧОТИРИ   "децентралізаційні" закони.
 Отже, прийнято:
 1. Закон України № 4742 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)"
 2. Закон України №4110 "Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських,міських голів".
 3. (НАЙГОЛОВНІШЕ!!!) Закон України №4772 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)"

Також 9 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону України №2489 «Про службу в органах місцевого самоврядування». За це рішення проголосували 253 народні  депутати.

«Це дуже важливий законопроект, який дасть можливість залучати компетентних осіб до роботи в органах місцевого самоврядування, і які обиратимуться обиратися на конкурсних засадах, будуть  отримувати гідну оплату праці. Це логічне продовження реформування державної служби.  Це реальна можливість нам приєднатися до виконання Європейської Хартії місцевого самоврядування. Це великий крок вперед до майбутнього місцевого самоврядування України», — звернувся до парламентської зали Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко перед голосуванням.

Метою законопроекту є встановлення нових правових та організаційних засад служби в органах місцевого самоврядування як професійної та політично неупередженої діяльності на благо держави і громади, а також для гарантування реалізації громадянами України права рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування.

Проектом Закону передбачається створення правових передумов для:

• підвищення престижності служби в органах місцевого самоврядування;
  • врегулювання статусу службовця органу місцевого самоврядування;
  • рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування виключно на основі заслуг;
  • прозорого прийняття на службу до органів місцевого самоврядування;
  • стимулювання кар’єрного зростання;
  • деполітизації;
  • нової моделі оплати праці, що мінімізує суб`єктивізм керівника;
  • впровадження ефективного механізму запобігання корупції;
  • підвищення рівня соціального та матеріального захисту службовців.

Проект містить ряд новел, головними серед яких є: новий поділ посад в органах місцевого самоврядування на категорії; вимоги до політичної неупередженості службовців; вимоги до рівня професійної компетентності особи, яка претендує на зайняття посади в органах місцевого самоврядування; порядок проведення конкурсу; новели щодо оплати праці, преміювання та заохочення.

Нагадаємо, в першому читанні законопроект було прийнято ще 23 квітня 2015 року.